Åkeräng terräng 13/9 2015 -resultat

Tävlingsledare: Mårten Persson, Trångsvikens IF

Tävlingen genomfördes på en knappt 2 km lång terrängbana i fint höstväder. ”6 km” är säkert närmare 5 än 6 km av tiderna att döma.

Plats
Nr
Namn
Klubb/Ort
Total tid
2 km flickor 0-10 år
1
11
Ebba Hennings
Trångsvikens IF
00:08:32
2
26
Greta Hedman
ÖOK
00:09:02
3
1
Alva Svärd
Trångsviken
00:09:46
4
215
Lovisa Ulvenstam
Frösö IF
00:10:03
5
234
Saga Kledzik-Moström
Frösö IF
00:11:28
6
236
Ninna Thomten
Östersund
00:12:21
7
232
Rebecka
Åkeräng
00:14:53
8
224
Lo Flygare
Åkeräng
00:15:32
9
230
Selma Lindblom
Genvalla
00:15:57
10
207
Joline Södergren
Trångsviken
00:20:33
11
223
Julia Olsson
Östersund
00:20:34
12
237
Mollie Hoväng Bransmo
Östersund
00:28:00
2 km pojkar 0-10 år
Plats
Nr
Namn
Klubb/Ort
Total tid
1
210
Sixten Lindblom
Genvalla
00:09:12
2
202
Alvar Lindblom
Genvalla
00:09:58
3
218
Olle Sjöblom
Ås IF
00:11:09
4
118
Arvid Kledzik-Moström
Frösö IF
00:11:29
5
227
Milo Hjelte
Östersund
00:11:46
6
56
Viktor Timrén
Frösö IF
00:16:00
7
107
Walter Broman
Åkeräng
00:16:33
8
25
Arvid Hedman
ÖOK
00:17:21
9
57
Wilmer Sundberg
00:21:08
10
203
Alve Flygare
00:27:16
2 km motion
Plats
Nr
Namn
Klubb/Ort
Total tid
1
51
Pontus Nowén
00:08:55
2
52
Anton
00:09:57
3
235
Tove Hjelte
Östersund
00:12:09
4
5
Johan Timrén
Frösö IF
00:16:00
5
20
Johan Holmgren
Åkeräng
00:16:34
6
35
Henrik Berglund
Vattudalens LDK
00:20:34
7
34
Eva Dahlberg
Vattudalens LDK
00:21:07
8
231
Katrin Lehnhardt
Åkeräng
00:27:20
9
117
Malin Bransmo
00:28:30
4 km flickor 0-15 år
Plats
Nr
Namn
Klubb/Ort
Total tid
1
219
Hilda Sjöblom
Ås IF
00:25:04
4 km pojkar 0-15 år
Plats
Nr
Namn
Klubb/Ort
Total tid
1
47
Gustav Hedström
Frösö IF
00:14:10
2
48
Gabriel Persson Lehnhardt
Åkeräng
00:14:45
3
214
Linus Helzén
Frösö IF
00:15:36
4
37
Allwin Persson Lehnhardt
Åkeräng
00:15:42
5
21
Nils Forsén
Frösö IF
00:15:58
6
33
Arvid Forsén
Frösö IF
00:16:02
7
44
Maximilian Lindkvist
Frösö IF
00:17:28
8
45
Jim Lind
Frösö IF
00:17:48
9

22

Elias Forsén

Frösö IF

00:18:08

10

43

Alfonso Edfeldt

Frösö IF

00:18:31

11

10

Douglas Fanqvist

Brunflo IF

00:18:51

12

39

Wilgot Persson Lehnhardt

Åkeräng

00:19:09

13

42

Oskar Brugge

Frösö IF

00:19:46

14

46

Joel Nord

Frösö IF

00:19:59

15

41

Samuel Magnusson

Ås IF

00:25:04

16

28

Albin Eriksson

Genvalla

00:30:23

4 km motion

Plats

Nr

Namn

Klubb/Ort

Total tid

1

38

Henrik Flygare

Åkerängs IF

00:24:30

2

201

Helena Dahl

Frösö IF

00:24:43

6 km damer alla åldrar

Plats

Nr

Namn

Klubb/Ort

Total tid

1

2

Hanna Näslund

Trångsviken

00:23:15

2

23

Agneta Ledin Näslund

00:23:28

3

27

Julia Albertsson

Stuguns SK

00:23:43

4

14

Jenny Olsson

Trångsviken

00:25:15

5

29

Ida Andersson

Stuguns SK

00:25:41

6

16

Linda Broman

Åkeräng

00:25:44

7

30

Elin Andersson

Stuguns SK

00:26:15

8

24

Elin Hedman

ÖOK

00:27:36

9

8

Josefin Hjelte

Östersund

00:31:10

10

6

Therese Westin

ÖGIF

00:31:31

11

208

Elisabet Westerberg

Mo IF

00:32:02

12

55

Eivor Lindgren

Fåker

00:32:32

13

7

Elin Engman

00:43:17

14

209

Olivia Forsberg

00:43:17

6 km herrar alla åldrar

Plats

Nr

Namn

Klubb/Ort

Total tid

1

3

Anders Södergren

Trångsviken

00:18:14

2

12

Martin Kristiansson

Trångsviken

00:18:22

3

13

David Nordqvist

Sportsgym SC

00:19:20

4

19

Mattias Bångman

Offerdals SK

00:19:55

5

31

Billy Lindman

Sportsgym SC

00:20:05

6

15

Gunnar Hammarberg

Östersunds SK

00:20:09

7

18

Johan Grinde

Odensala

00:22:25

8

9

Lars Johansson

Brunflo IF

00:22:41

9

17

Anders Hammarberg

Offerdals SK

00:23:06

10

32

Per Steen

Brunflo IF

00:23:47

11

4

Håkan Svedberg

Brunflo IF

00:24:10

12

40

Pär Lindblom

00:24:33

13

50

Johan Färnkvist

Hara

00:25:35

14

53

Olof Alexandersson

Östersunds Volley

00:25:54

15

54

Anders Ulvenstam

Frösö IF

00:26:21

16

36

Erik Dahlberg

Vattudalens LDK

00:27:14

17

116

Martin Hoväng

Östersund

00:30:32

18

204

Jens Forsberg

00:33:13

6 km damer alla åldrar

6 km herrar alla åldrar

4 km motion