Arrangör: Hammerdals IF

2017-08-13
Joelmilen
OFFICIELLA RESULTAT
Plac Namn
Antal deltagare: 98
Diff.
Start
nr
Klass Klubb Totalt
Knattar 12- Löpning 0,4 km
92 DANIELSSON Cornelia Vattudalens LDK
88 ERIKSSON Maja Vattudalens LDK
94 FRANK Elly -
63 HENRIKSSON Malte Fjällsta
65 LINDBERG Emil Hammerdals IF
84 NILSSKOG Elsa Umeå
96 NYTOMT Cindy Tullingsås
66 RICKARDSSON Harry Hackås
93 STRID Klara Vattudalens LDK
90 WAHLSTRÖM Louise Vattudalens LDK
Knattar 09-11 Löpning 1 km
126 BLOMQVIST Ella Hammerdals IF
124 DEMPSEY Alice Irland
89 ERIKSSON Emil Vattudalens LDK
57 HEMMINGSSON Frida Hammerdals IF
91 LANDGREN Hugo Brunflo IF
62 MILLESTU Alvina Utrikes Skidklubb
59 MORIN Melvin Utrikes Skidklubb
95 MÅNSSON Max Hammerdal
85 NILSSKOG Alva Umeå
69 RICKARDSSON Alma Hackås
122 RINGBERT Joel IFK Strömsund
86 ROOS William IFK Strömsund
58 SKYTTNER Frida Hammerdals IF
64 STRÖMBERG André Gåxsjö IF
97 SUNDSTRÖM Selma Hammerdals IF
F 06-08 Löpning 2,5 km
1 109 OSCARSSON Hilde Sockertoppen IF 10:10 0
2 108 UGARPH NORDSTRÖM Leia Näsvikens IK 10:14 4
3 107 STJERNA Ines Utrikes Skidklubb 10:19 9
4 106 PÅLSSON Maja Utrikes Skidklubb 10:41 31
5 111 OSCARSSON Hanna Ås IF 11:53 1:43
6 87 ROOS Lovisa IFK Strömsund 12:27 2:17
7 110 MORIN Stina Utrikes Skidklubb 12:39 2:29
8 112 OUIKIM ELSTAD Nathalie Hammerdals IF 18:40 8:30
P 02-05 Löpning 2,5 km
1 115 JONSSON Elias Hammerdals IF 9:56 0
2 116 STRÖMBERG Joel Gåxsjö IF 10:02 6
P 06-08 Löpning 2,5 km
1 123 LINDBERG Jesper Hammerdals IF 10:07 0
2 120 HEMMINGSSON Sixten Hammerdals IF 11:56 1:49
3 125 DEMPSEY Axel Irland 12:21 2:14
Sidan 1 av 3
Document: temp_7f8caa8f-2864-4edb-bb55-7dde0011753b.rpt
13-08-2017 / Hammerdal (SWE)
Data processing by SSF Timing
Generation Date: 13-08-2017 Time:
HAMMERDAL Timing
13:59:18
Joelmilen
OFFICIELLA RESULTAT
Plac Namn
Antal deltagare: 98
Diff.
Start
nr
Klass Klubb Totalt
P 06-08 Löpning 2,5 km
4 127 BLOMQVIST Theo Hammerdals IF 22:27 12:20
5 121 RINGBERT David IFK Strömsund 26:25 16:18
D Halvmilen Löpning 5 km
1 131 PÅLSSON Gabriella Utrikes Skidklubb 23:14 0
2 139 SVÄRD Alva Östersunds SK 23:44 30
3 137 ÖSTERBERG Tindra Ås IF 24:51 1:37
4 142 SJÖDIN Anna Vattudalens LDK 27:57 4:43
5 132 MÅRTENSSON Hanna Utrikes Skidklubb 28:02 4:48
6 134 STIERNA Karin Gåxsjö IF 28:21 5:07
7 136 LINDSTEDT Andrea Östersund 33:07 9:53
8 143 DAHLIN Emma Hammerdals IF 36:49 13:35
9 145 JÖNSSON Maria Strömsund 37:55 14:41
10 144 DAHLIN Jennie Hammerdals IF 37:57 14:43
H Halvmilen Löpning 5 km
1 138 OLOFSSON Mattias Hammerdals IF 21:20 0
2 141 JONASSON Mats IFK Strömsund 21:42 22
3 140 SVÄRD Kjell Östersunds SK 23:47 2:27
4 133 MILLESTU Ludvig Utrikes Skidklubb 25:01 3:41
135 OSCARSSON Hjalmar Ås IF 25:01 3:41
D Milen Löpning 10 km
1 263 BENGTSSON Olivia Spikbodarnas IK 43:24 0
2 289 KRISTOFFERSSON Elin Litsbygdens SK 45:11 1:47
3 294 LANDGREN Sigrid Brunflo IF 46:01 2:37
4 265 ALBERTSSON Johanna Stuguns SK 46:12 2:48
5 264 ALBERTSSON Julia Stuguns SK 47:46 4:22
6 291 NILSSKOG Anna Umeå 48:45 5:21
7 290 FRESTADIUS Kerstin IFK Strömsund 48:56 5:32
8 267 JOHANSSON Sofia Häggenås 49:26 6:02
9 295 OLOFSSON Karin Östersund 50:02 6:38
10 292 ROOS Marie IFK Strömsund 50:58 7:34
11 266 ALBERTSSON Lotten Stuguns SK 53:37 10:13
12 293 WAHLSTRÖM Marléne Vattudalens LDK 58:33 15:09
13 255 JOHANSSON Angelica Vattudalens LDK 59:43 16:19
14 268 LARSSON Birgitta Skyttmon 1:00:45 17:21
15 270 ENGVALL Victoria Frösön 1:03:20 19:56
16 269 ENGVALL Marie Hammerdals IF 1:07:23 23:59
Sidan 2 av

Joelmilen
OFFICIELLA RESULTAT
Plac Namn
Antal deltagare: 98
Diff.
Start
nr
Klass Klubb Totalt
H Milen Löpning 10 km
1 326 OLSSON-BAD Olle Sportsgym SC 34:44 0
2 340 MEIJER Emil Ryda SK 36:55 2:11
3 335 OLSSON Tobias Åsarna IK 38:12 3:28
4 343 LINDMAN Billy Sportsgym SC 38:14 3:30
5 341 DANIELSSON Markus Vattudalens LDK 38:49 4:05
6 344 FRANK Måns-Erik Vattudalens LDK 39:37 4:53
7 334 THALIN Kristian Vattudalens LDK 39:57 5:13
8 305 PÅLSSON Gustav Utrikes Skidklubb 40:36 5:52
9 333 CARLÉN Marcus Sportsgym SC 41:06 6:22
10 319 NORBERG Patrik Trångsvikens IF 41:17 6:33
11 331 MILLESTU Henrik Utrikes Skidklubb 41:21 6:37
12 329 MILLESTU Hampus Utrikes Skidklubb 41:43 6:59
13 342 STRID Martin Vattudalens LDK 42:36 7:52
14 327 MORIN Isac Utrikes Skidklubb 43:05 8:21
15 345 GÄRDEBORN Johan Stockholm 45:08 10:24
16 346 WALLIN Martin Östersund 45:26 10:42
17 339 ERIKSSON Christer Vattudalens LDK 46:24 11:40
18 338 NORKVIST Tore Tåsjö IF 49:41 14:57
19 318 SVEDBERG Håkan Brunflo IF 49:51 15:07
20 332 HENRIKSSON Jan-Ove Fjällsta 52:43 17:59
21 328 WIK Olov Hammerdal 54:10 19:26
22 348 ANDRÉE Mikael Strömsund 56:42 21:58
23 304 LINDSTRÖM Jonathan Strömsund 58:06 23:22
24 347 VALMBÄCK Thomas Vattudalens LDK 1:01:25 26:41
25 336 KARLSSON Christer Utrikes Skidklubb 1:07:52 33:08
EJ PLACERADE 2 åkare
H Milen Löpning 10 km
WIKSTRÖM Staffan BRUTIT 314 Vattudalens LDK
ROOS Bernt-Göran BRUTIT