Lillsjön 6-timmars 2017
Lördag 29 april 2017
Plats: Östersund, Lillsjön
Tävlingsledare: Hanna Haglund
Bana: Varvbana 2553 meter längs gång- och promenadvägar runt Lillsjön
Flack bana asfalt/grusväg ca 50/50 med få och korta backar.
Banmätare: Stig Ulvild
Arrangör: BeAktiv och Vattudalens LDK. Chiptidtagning.

MÄN
Namn Efternamn Klubb Varv Epilog Distans (m) Löpt tid Maraton
Marcus Carlén-81 Sportsgym SC 27 1636 71915 6:00:00 03:25:24
Patrik Norberg-66 Trångsvikens IF 26 1436 69162 06:00:00 03:31:18
Henning Färnström-82 IK NocOut.se 25 1125 66298 06:00:00 03:39:54
Simon Eriksson BeAktiv 24 1297 63917 06:00:00 03:52:20
Robin Adolfsson-87 Trångsvikens IF 24 531 63151 06:00:00 04:00:19
Hans Persson-66 Bräcke SK Motion 22 57514 06:00:00 04:06:04
Per Lindborg-76 BeAktiv 21 54961 05:47:46 04:05:55
Lars Hedström-70 BeAktiv 20 52408 05:18:30 04:02:08
Hannes Baker X 19 102 49957 06:00:00 04:46:30
Malek Amarouche BeAktiv 18 720 48022 06:00:00 04:46:13
Mattias Andersson Team Ultrasweden 18 47302 05:01:38 04:24:07
Johan Lindborg BeAktiv 17 44749 05:00:03 04:30:38
Henrik Löfvander BeAktiv 16 42196 05:15:32 05:15:32
Håkan Svedberg Brunflo IF 16 42196 04:20:26 04:20:26
Staffan Wikström Vattudalens ldk 16 42196 04:41:58 04:41:58
Mats-Erik Wiktorsson Rödöns Sportklubb 16 42196 04:30:49 04:30:49

Martin Ahlström Team Nordic Trail 14 37090 04:09:42
Peja Lindholm Sportsgym SC 14 37090 03:08:19
Dag Wassdahl BeAktiv 14 37090 03:08:19
Martin Hallgren X 13 34537 03:08:19
Anders Johansson Jämtkraft Fjärrvärme 13 34537 02:35:02
Jens Forsberg BeAktiv 12 31984 03:56:07
Trond Modén X 12 31984 02:54:48
Henrik Sekander Häggsjöns IK 11 29431 02:31:57
Lars Magnusson 10 25530 02:25:45
Daniel Ek BeAktiv 9 24325 02:26:46
Tomas Olsson BeAktiv 9 24325 02:16:10
Stefan Jansson Östersunds Triathlon 8 21772 02:17:02
Tom Eriksson X 8 21772 01:49:19
Jonas Harvard Östersund Triathlon 8 21772 01:35:06
Mattias Lagerkvist Möringan 8 21772 01:43:38
Johan Ramstedt X 8 21772 01:32:34
Christian Thorgerzon Ösd triathlon 8 21772 01:51:42
Jonas Solberger Sportsgym SC 8 21772 02:23:32
Henrik Berglund ÖSK Parasport 6 16666 02:50:33
Göran Lindé X 5 14113 01:10:27
Simon Strömvall Simpa Fotboll 2 6454 01:18:07
Claes Heiming X 1 3901 00:48:43

KVINNOR
Namn Efternamn Klubb Varv Epilog Distans Löpt tid Maraton
Elin Widegren Sundsvall 24 1993 64613 06:00:00 03:48:55
Eva Blomqvist-65 Vldk 24 180 62800 06:00:00 03:53:35
Jenny Kling-78 Sundsvalls friidrott 23 226 60293 06:00:00 03:58:02
Karolina Hedenström ÖSK 21 192 55153 06:00:00 04:31:15
Märta Moe Vattudalen ldk 20 52408 06:00:00 04:39:56
Maria Fredlund BeAktiv 18 720 48022 06:00:00 04:36:32
Emma Hemmingsson BeAktiv 18 720 48022 06:00:00 04:36:32
Dulce Andersson Team Ultrasweden 18 450 47752 06:00:00 05:11:08
Nina Söder BeAktiv 17 326 45075 06:00:00 05:19:46
Marit Elin Wahlström Östersund Badmintonklubb 16 42196 04:54:18 04:54:18

Camilla Bruman X 12 31984 03:05:15
Lisa Nordh Hedenskog X 12 31984 03:22:22
Maria Björling BeAktiv 11 240 29671 06:00:00
Anna Nilsson BeAktiv 11 29431 03:14:48
Magdalena Forsavall Möringan 10 26878 02:51:14
Åsa Nilsson Ösd triathlon 10 26878 02:43:16
Mikaela Karlsson Run4You 9 24325 02:21:41
Marlene Persson X 9 24325 02:23:20
Marie Ericson JämtEvent 8 21772 02:12:30
Eva Dahlberg ÖSK Parasport 7 19219 03:55:22
Malin Liljesköld X 7 19219 02:10:24
Ingela Svedlund BeAktiv 7 19219 03:33:19
Paula Krogstad X 6 16666 03:33:49
Ingrid Ahnlund Rode X 4 11560 01:08:53
Nadja Harvard Byvägen Runners 4 11560 01:12:04
Linda Johansson BeAktiv 3 9007 00:55:27

STAFETT
Lag Klass Varv Epilog Distans Löpt tid
Stafettläkarna STAFETT VUXNA 26 179 67905 06:00:00
Christina Frimodig STAFETT VUXNA 24 454 63074 06:00:00
Långspringarna STAFETT BARN 17 44749 04:02:51
Annika Willhelmsson STAFETT VUXNA 16 42196 04:16:36
Helen Söderholm STAFETT VUXNA 9 24325 02:35:29