Lillsjön Maraton 2017
Lördag 21 oktober 2017
Plats: Östersund, Lillsjön
Tävlingsledare: Hanna Haglund
Bana: Varvbana 2553 meter längs gång- och promenadvägar runt Lillsjön
Flack bana asfalt/grusväg ca 50/50 med få och korta backar.
Banmätare: Stig Ulvild
Arrangör: BeAktiv och Vattudalens LDK. Chiptidtagning.

Herrar Bib Klubb Varv Distans Löpt tid Maraton
1 MEIJER Emil-91 111 Ryda SK 16 42195 02:52:15.58 02:52:15.58
2 LINDSTRÖM Andreas-83 106 Östersund Triathlon 16 42195 02:54:05.06 02:54:05.06
3 JÄRLSTIG Andreas-75 105 Östersund Cykelklubb 16 42195 03:05:47.08 03:05:47.08
4 LINDHOLM Peja-70 147 Sportsgym SC 16 42195 03:10:52.95 03:10:52.95
5 CARLÉN Marcus-81 132 Sportsgym SC 16 42195 03:13:48.48 03:13:48.48
6 ERIKSSON Simon 154 BeAktiv 16 42195 03:15:12.00 03:15:12.00
7 JOHANSSON Lars-78 129 Brunflo IF 16 42195 03:17:13.90 03:17:13.90
8 HÄGGSTRÖM Per-72 148 Frösö IF 16 42195 03:21:08.45 03:21:08.45
9 LINDSTRÖM Ola 145 Hökens IF 16 42195 03:31:00.22 03:31:00.22
10 LINDBORG Per 149 BeAktiv 16 42195 03:33:39.54 03:33:39.54
11 NORBERG Patrik 146 Trångsvikens IF 16 42195 03:34:20.69 03:34:20.69
12 MARKEN Fredrik 116 Östersund Triathlon 16 42195 03:39:26.03 03:39:26.03
13 NORMAN Kennet 160 Brunflo IF (?) 16 42195 03:46:30.02 03:46:30.02
14 ANDERSSON Anders-86 104 Jönssonligan 16 42195 03:56:46.98 03:56:46.98
15 V ALOANDERSSON Anders 103 Östersund Triathlon 16 42195 04:22:26.86 04:22:26.86
16 SVEDBERG Håkan 123 Brunflo IF 16 42195 04:33:18.10 04:33:18.10
17 WIKSTRÖM Staffan 155 Vattudalens LDK 16 42195 04:42:18.98 04:42:18.98
18 KOPLIMÄE Sigvard-50 153 Vattudalens LDK 16 42195 04:50:10.92 04:50:10.92
19 INGEBRAND Göran 118 Vattudalens LDK 16 42195 05:36:45.83 05:36:45.83

20 AMAROUCHE Malek 131 BeAktiv 14 37089 04:14:43.17
21 OLSSON Fredrik 117 BeAktiv 13 34536 02:47:24.46
22 PERSSON Ted 157 12 31983 02:45:34.58
23 HEDSTRÖM Lars 128 BeAktiv 12 31983 03:29:19.26
24 ELIASSON Jonas 125 12 31983 03:33:58.82
25 OLOFSSON Erik 113 10 26877 01:50:20.06
26 ENGSTRAND Ronnie 151 8 21771 01:27:01.98
27 HÖGBOM Sverker 156 Häggsjöns IK 8 21771 01:31:16.40
28 WURSCHMIDT-WANG Marcus 133 8 21771 01:33:45.86
29 ERIKSSON Tom 158 8 21771 01:55:16.47
30 BOEYE Evert 115 BeAktiv 8 21771 02:06:07.14
31 JILLOW Hussein 122 7 19218 01:44:05.61
32 SEKANDER Henrik 121 Häggsjöns IK 5 14112 01:37:35.56
33 HEIMING Claes 109 Vattudalens LDK 4 11559 01:05:55.94
34 FORSBERG Jens 161 BeAktiv 4 11559 01:19:36.92
35 LÖFVANDER Henrik 120 BeAktiv 2 6453 00:37:14.84

Damer Bib Klubb Varv Distans Löpt tid Maraton
1 LANDGREN Sigrid-78 152 Brunflo IF 16 42195 03:37:59.35 03:37:59.35
2 BLOMQVIST Eva-65 114 VLDK 16 42195 03:46:26.48 03:46:26.48
3 NILSSON Åsa-88 159 Östersund Triathlon 16 42195 03:56:35.30 03:56:35.30
4 HEMMINGSSON Emma 112 BeAktiv 16 42195 04:03:59.77 04:03:59.77
5 FREDLUND Maria 135 BeAktiv 16 42195 04:18:50.34 04:18:50.34
6 MOE Märta 143 Vattudalens LDK 16 42195 04:50:01.07 04:50:01.07

7 EVANS Maria 134 11 29430 03:37:21.51
8 BRUMAN Camilla 108 Bräcke SK 10 26877 02:28:06.12
9 SÖDERSTRÖM Madeleine 130 Storsjömäklarna 9 24324 02:22:02.27
10 HALVARSSON Maria 136 8 21771 02:07:24.16
11 NILSSON Anna 107 BeAktiv 8 21771 02:08:22.93
12 HJELTE Josefin 126 BeAktiv 8 21771 02:08:30.56
13 SÖÖDER Nina 144 BeAktiv 8 21771 02:17:00.40
14 NILSSON Sandrine 142 BeAktiv 8 21771 02:20:31.13
15 RHODE Ingrid 124 8 21771 02:34:13.10
16 V ALOANDERSSON Klara 127 OPE IF 8 21771 02:39:14.77
17 GUSTAFSSON Agneta 101 6 16665 02:05:11.91