Ramundberget 31/8 2013

Arrangör: Trångsvikens IF

Tävlingsledning: Mikael Andersson och Lena Gavelin

Resultat Klinken Runt 12,5 km
Herrar

Plac

Förnamn

Efternamn

Klubb/Ort

Tid

1

Anders

Tettli Rennemo

Leksvik IL/Leksvik Elite

00:44:06

2

Ole

Marius Bach

Namdal lopeklubb/Leksvik Elite

00:44:08

3

Hans

Ahlberg

Sportsgym SC/Topsport-Ramundberget

00:45:20

4

Niklas

Andersson

Hässelby SK

00:45:34

5

Edvin

Karlsson

IK Akele / Team Nordic Trail

00:45:45

6

Håkan

Emilsson

Offerdals SK

00:47:10

7

Patrik

Bergman

Svegs IK

00:49:11

8

Björn

Thorsell

Sportarmbandet.se

00:49:56

9

Martin

Emilsson

Offerdals SK

00:50:01

10

Jonas

Petersson

Stockholms FTF

00:50:23

11

Michael

Westin

Öbacka LK

00:50:26

12

Tobias

Ryberg

Messlingen

00:51:29

13

Petter

Jakobsson

Gräftåvallens SK

00:51:35

14

Konrad

Mattsson Myhr

Funäsdalens IF

00:52:55

15

Dan

Arvidsson

Norbergs OK

00:53:55

16

Kent

Skärberg

Vänersborgs skidklubb

00:54:10

17

Daniel

Björsborn

Axa sport club

00:55:05

18

Jonas

Lindqvist

Funäsdalens IF

00:56:28

19

Lennart

Borgstam

Karbenning GOIF

00:56:45

20

Martin

Larsson

Team Buena Vista

00:57:21

21

Thomas

Johansson

Norbergs OK

00:59:00

22

Lars-Markus

Svensson

Langevåg (Norge)

01:00:20

23

Andreas

Björns

Hede SK

01:02:15

24

Terje

Nilstun

Terjelöpare

01:02:17

25

Håkan

Stenskog

Indals-Lidens SK

01:03:58

26

Magnus

Lövgren

Sundsvall

01:04:47

27

Johan

Westerberg

Romeleåsen

01:05:45

28

Adam

Kawalec

Älmhult

01:06:15

29

Erik

Bergeå

IFK Göteborg friidrott

01:08:26

30

Benny

Larsson

Östersund

01:10:39

31

Anton

Olofsson

Nälden

01:11:20

32

Håkan

Bennhage

Vänersborgs Tennisklubb

01:13:58

33

Conny

Nordin

Härnösands BK

01:14:57

34

Leif

Johansson

Kovlands IF

01:15:03



Resultat Klinken Runt 12,5 km
Damer

Nr

Förnamn

Efternamn

Klubb/Ort

Tid

1

Sofia

Myhr

Funäsdalens IF

00:54:47

2

Lina

El Kott Helander

Juristfirma Mats El Kott

00:54:48

3

Ida

Höglund

Öbacka LK

00:57:41

4

Malin

Björkqvist

Norbergs OK

00:58:08

5

Sanna

El kott Helander

Juristfirma Mats El Kott

00:58:39

6

Zara

Lundgren

Nordanstigs FI

00:59:16

7

Elina

Andersson

Bonzi RC

01:00:30

8

Elin

Floresjö

Korsnäs IF

01:01:51

9

Linda

Eriksson

Trångsviken IF

01:01:59

10

Madelen

Olofsson

Stockviks SF

01:02:24

11

Anna Maria

Sjöström

Bruksvallarna

01:02:36

12

Angelica

Saur

Ljustorp IF

01:03:49

13

Ann-Mari

Darj

Östersund triathlon

01:05:10

14

Christine

Larsson

Marieby GIF

01:05:44

15

Lena

Norberg

Sundsvall

01:05:55

16

Mimmi

Sondell

Härnösand

01:07:29

17

Emma

Persson

Gräftåvallens sk

01:08:02

18

Camilla

Sjökvist

Norbergs OK

01:08:58

19

Kerstin

Andersson

Ockelbo

01:09:31

20

Sandra

Landén

Ljusnedal

01:09:32

21

Anette

Melander

Öbacka LK

01:10:26

22

Anna

Gomez

HBK

01:14:30

23

Maria

Carlund

Funäsdalen

01:14:51

24

Åsa

Olsson

Tännäs

01:16:40

25

Eva

Ganell

Ramundberget SportClub

01:22:25

26

Veronica

Nilsson

Sundsvall

01:23:04


Klinken Runt Motion

Nr

Förnamn

Efternamn

Klubb/Ort

201

Lars-Erik

Larsson

Skultuna

202

Anneli

Jeppsson

Myssjö Ovikens IF

203

Catharina

Brattlin

Oviken

204

Åsa

Westerberg

Gävle

205

Björn

Engström

Hjärup

206

Jeanette

Nyström

Sundsvall

207

Anna Karin

Skärberg

Vänersborgs SK

208

Evelina

Cajselius

Östersund

209

Åsa

Jönsson

Östersund

210

Jan

Jonsson

Sandviken

211

Ewa

Jonsson

Sandviken